Не думаю, що беркутівців можна віднести до учасників масових заходів, – юрист

.

Не думаю, що беркутівців можна віднести до учасників масових заходів, – юрист

Учасники масових заходів – це ті, хто беруть участь саме у них, а не охороняють чи розганяють їх. Таку думку висловив «Погляду» юрист Микола Хавронюк. Він вважає, що підводити беркутівців під амністію немає підстав. За словами юриста так само немає причин притягувати до відповідальність учасників захоплення адміністративних будівель. 

«Це також акції мирні, оскільки насильства ніякого не було стосовно інших людей. У кримінальному кодексі йдеться про захоплення з метою незаконного користування або перешкоджання нормальній роботі. Стосовно мети – велике питання чи буде склад злочину в діях протестуючих, оскільки в них не було мети перешкоджати роботі. Вони декларували в такий спосіб свою політичну позицію», – каже Микола Хавронюк

Навіть якщо активісти «Майдану» продовжуватимуть утримувати приміщення, притягнути їх до відповідальності буде складно – зазначає юрист. 

«В статті 341 прямо написано про захоплення, а це одноактова дія. Якби йшлося і про утримання, тоді можна було б робити вигляд, що це триваючий злочин, але оскільки захоплення вже відбулося, то злочин закінчено до набуття чинності цим законом. 

Щодо того, що закон неможливо виконати оскільки немає відповідних механізмів, теж модна сперечатися. Кожен закон має «букву» і «дух». Якщо понад 300 депутатів за нього проголосували, а Президент його підписав, то, мабуть, вони мали на увазі однозначно звільнити всіх хто мав причетність до будь-яких масових акцій. Тепер прокуратура має це виконувати. Як вони це зроблять, то вже їхні проблеми. Нехай прокурори відмовляються підтримувати державне обвинувачення у цих справах, і в такий спосіб можна буде вирішити ті питання», – підсумував юрист. 

Нагадаємо, сьогодні у ЗМІ з’явився коментар голови Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, який заявив, що закон про амністію учасників акцій протесту не передбачає можливостей реалізації і може залишитися декларацією. 

Крім цього, нардеп від Партії регіонів Володимир Олійник заявив,що амністія буде поширюватися і на беркутівців, оскільки їх можна теж вважати учасниками масових заходів. Депутат також вважає, що учасники акцій протесту можуть бути притягнуті до відповідальності, якщо не звільнять захоплені адміністративні приміщення і продовжать порушувати закони після набрання чинності законом про амністію.

«Новий Погляд»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити