Найвища влада – громадська думка

.

ОЛЕГ БЕРЕЗЮК ІЗ ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ ДЛЯ «Дня»Київське юридичне товариство нагородило газету «День»: його голова Олег Березюк вручив головному редакторові Ларисі Івшиній почесну грамоту за вагомий внесок у розбудову правової держави та розвиток демократії в Україні.

Київське юридичне товариство було засноване ще у 1877 році при Київському імператорському університеті Святого Володимира (нині Київський Національний університет ім. Т. Шевченка). У період визвольних змагань його традиції продовжило створене у 1917 році за підтримки Центральної Ради Українське правниче товариство, яке припинило своє існування відразу після ліквідації УНР. У 1999 році відновлено діяльність цієї громадської організації. Вона об’єднує як юристів-практиків, так і представників юридичної науки, і має на меті сприяти побудові правової держави, розвивати українську правову школу, проводити наукові дослідження, поглиблювати співпрацю між юристами-практиками, розширювати міжнародні зв’язки... Члени Київського юридичного товариства виграють у судах будь- які, навіть «безнадійні» справи. Інакше кажучи, до них за допомогою звертаються тоді, коли гроші вже не діють... «Як правило, до нас приходять, коли випробувано усі методи — законні і незаконні, — розповідає Олег Березюк. — Наприклад, одна з наших гучних справ — арешт мера та заступників міського голови міста Вишгорода Київської області у 2004 році — очевидне політичне замовлення. Звісно, було непросто довести, що у діях наших підзахисних немає складу злочину. Прокуратура з нами погодилася і справа була закрита. Або ж справа полковника Філімонова, якою зараз опікуємося. В Одесі було притягнуто до кримінальної відповідальності підполковника міліції Філімонова — старшого слідчого з особливо важливих справ — за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності певних осіб. На сьогодні ми довели, що він діяв у межах закону. Крім нашої думки, маємо два рішення судді, які підтверджують, що підзахисний не винен. До справи ми залучили науковців, юристів, народних депутатів, зверталися до генпрокурора, міністра МВС і Президента. Зараз вона розглядається у Верховному Суді і я думаю, що Верховний Суд прийме справедливе рішення».

Згадана почесна відзнака була заснована кілька років тому. Її зазвичай отримують політики й журналісти, які реальними справами зміцнюють паростки плюралістичного, сучасного демократичного суспільства. «День» цілком відповідає цьому критерію, бо газета постійно публікує цікаві та різнобічні думки з найгостріших питань політико-правового розвитку України, — говорить голова Київського юридичного товариства. — Надзвичайно важливо, аби журналісти об’єктивно інформували суспільство про те, що робить та чи інша посадова особа або гілка влади, адже будь-який політик, як і чиновник, мусить залежати від громадської думки. А для того, щоб цього досягти, потрібна щоденна праця як правників, так і журналістів. І не можна сказати, хто «важливіший» у цій справі».

Надія Тисячна

«День», №94, п'ятниця, 30 травня 2008

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити