Ми ще побачимо, як Гаазький трибунал допитуватиме російських діячів за злочини в Україні, – експерт

.

Ми ще побачимо, як Гаазький трибунал допитуватиме російських діячів за злочини в Україні, - експерт

Парламентарі вчора ухвалили заяву Верховної Ради до Міжнародного кримінального суду для покарання вищих посадових осіб РФ та керівників самопроголошених ДНР і ЛНР за злочини проти людяності, військові злочини, вчинені на території України, починаючи з 20 лютого 2014 року і дотепер.

Голова правління МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян» Едуард Багіров наголосив, що насамперед йдеться про президента РФ, міністрів РФ, генпрокурора РФ.

«У даному випадку мова йде про президента Росії, міністра оборони, прем’єр-міністра Росії, генпрокурора Росії, голову Слідчого комітету. Тобто всім цим обличчям силових структур, які сьогодні при владі, у 2016 році, за всіма розрахунками спеціалістів та експертів, прийдеться відповідати за те, що відбувається в Україні. Не всім, але багатьом. Як свого часу це було з Мілошевичем. І ми будемо дивитись це по телевізору», - заявив Едуард Багіров.

Як пояснив голова Українського юридичного товариства Олег Березюк, вчорашнє рішення дало можливість Україні бути під юрисдикцією Гаазького трибуналу. І тепер військовий міжнародний трибунал має право розглядати військові події, що відбуваються зараз на Донбасі.

«Ми повинні подати в Гаагу розслідування у тій частині, що стосується вищих посадових осіб, яких ми не можемо притягнути до відповідальності. Тоді у Гаазького трибуналу буде підстава розслідувати ці злочини і карати цих осіб своїми силами», - зазначив Олег Березюк.

Чи візьметься трибунал за розслідування військових злочинів в Україні наразі важко сказати, оскільки це залежить від доказової бази, яку подасть в Гаагу Генпрокуратура України.

«Усе залежатиме від того, які докази подасть Генпрокуратура. Претензій до неї багато, але я впевнено можу сказати, що докази такі є, і за правильного підходу їх можна подати в Гаазький трибунал. Усе залежатиме від того, наскільки наша доказова база буде якісною і наскільки швидко ми надамо суду докази», - заявив Олег Березюк.

Юрист також пояснив, чому зависло минуле звернення України до Гаазького трибуналу щодо злочинів на Майдані.

«Якщо в Гаазі бачать, що ми можемо самі розслідувати ці злочини, то вони не візьмуться за справу. Вони будуть розслідувати тільки злочини, вчинені вищими посадовими особами. Зі всіма іншими виконавцями, починаючи від рядових, закінчуючи генералами, має розбиратись Україна самотужки.

Гаазький трибунал може надати нам допомогу, якщо звинувачені особи покинули територію України. Поки ми самі не проведемо розслідування, то Гаазькому трибуналу нічого буде робити», - підсумував Олег Березюк.

«Новий Погляд»

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити