Конституційна Асамблея пропонує мінімізувати політичний вплив на судову владу

.

Конституційна Асамблея пропонуватиме мінімізувати політичний вплив на судову гілку влади.

Про це заявив голова Комісії з питань правосуддя Конституційної Асамблеї Василь Маляренко у коментарі УКРІНФОРМу.

«Конституційна Асамблея виходить з того, що політичних впливів на судову систему взагалі не повинно бути», - сказав він.

На думку колишнього голови Верховного суду України, Конституція не лише має передбачати кримінальну та політичну відповідальність за чинення такого впливу, а й максимально усунути політичні органи від формування кадрового складу суддівського корпусу.

У цьому контексті член комісії з питань правосуддя Конституційної Асамблеї та науковий консультант з правових питань громадської організації Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Микола Мельник зауважив, що нині у процедурі формування суддівського корпусу між Президентом і парламентом існує певний баланс при виборі та призначенні суддів. Водночас, на переконання експерта, необхідно активніше домагатися послаблення політизації вітчизняної судової системи.

Зменшення політичного впливу на суддівський корпус, за його висновком, варто починати з досягнення більшої об'єктивності і незаангажованості Вищої ради юстиції, яка відповідає за формування високопрофесійного суддівського корпусу. Відчутну роль у цьому могло б відіграти суддівське самоврядування, рівень якого досі залишається недостатньо високим, зауважив Мельник.

Нагадаємо, найближчим часом Конституційна Асамблея планує надіслати на експертизу до Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) проект перших змін до Конституції України, пов'язаних з поліпшенням сфери інституювання та діяльності судової влади.

«Укрінформ»

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити