Київський апеляційний адміністративний суд зобов'язав уряд переглянути прожитковий мінімум на 2015 рік

.

Київський апеляційний адміністративний суд зобов'язав уряд переглянути прожитковий мінімум на 2015 рік

Київ. 18 листопада. УНІАН. Сьогодні відбулась прес-конференція на тему: «Історичне рішення для України: юристи через суд зобов'язали Кабінет Міністрів переглянути прожитковий мінімум в Україні. Рішення суду підлягає примусовому виконанню».

Напередодні, 17 листопада 2015 року, Київський апеляційний адміністративний суд оприлюднив текст судового рішення у безпрецедентній судовій справі, яким було визнано дії уряду України протиправними та зобов'язано Кабмін переглянути розмір прожиткового мінімуму на 2015 рік.

«Апеляційну скаргу Кабінету міністрів України залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 вересня 2015 року – без змін», - зазначається в постанові.

Позивач у справі, правозахисник та керівник проекту «Відкритий Суд» Станіслав Батрин презентував результат річної діяльності.

Моніторинг цієї справи проводив всеукраїнський проект «Відкритий Суд».

У прес-конференції також взяли участь голова ГО «Українське юридичне товариство» Олег Березюк, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор Володимир Василенко, народний депутат України І, II та IV скликань, герой України Степан Хмара та заступник керівника проекту «Відкритий Суд» , правозахисник Михайло Джалапин.

Постанова суду зобов'язує уряд переглянути розмір прожиткового мінімуму на 2015 рік, повідомив позивач у цій справі керівник проекту «Відкритий Суд» Станіслав Батрин під час прес-конференції в УНІАН. Крім того, суд зобов'язав Кабмін провести науково-громадську експертизу, а також переглянути склад набору продуктів, товарів і послуг, на основі якого визначається прожитковий мінімум в Україні згідно із законом «Про прожитковий мінімум», додав юрист.

«Є безпрецедентним сам факт, що у нас на руках сьогодні є виконавчий лист на примусове виконання цього рішення суду», - сказав Батрин. За його словами, рішення набуло законної сили, і будь-які можливі касаційні скарги з боку уряду не зупиняють виконання рішення суду Міністерством юстиції. Саме це відомство відповідає за цей напрямок, після того, як у січні 2015 року уряд вирішив ліквідувати Державну виконавчу службу. За словами Батрина, у разі невиконання постанови суду може настати кримінальна відповідальність. «І не йтиметься про колегіальну розмиту відповідальність, коли ніхто ні за що не відповідає, оскільки за це питання несе відповідальність глава уряду», - пояснив юрист.

Колишній народний депутат Степан Хмара під час прес-конференції сказав, що такі позови повинні мотивувати уряд проводити реальні реформи. «Те, що наші юристи змогли зробити через суд – це один з елементів тиску на нашу владу, щоб вона рухалася і щось робила в потрібному напрямку. Насамперед, це стосується уряду і парламенту», - заявив Хмара. На його думку, прожитковий мінімум повинен відповідати реальній вартості товарів і послуг. Гроші, необхідні для його збільшення, Кабмін зможе акумулювати в разі проведення реальної та ефективної демонополізації, детінізації і деофшоризації економіки, а також реформувавши податкову сферу і ряд інших напрямків, пояснив екс-нардеп.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада збільшила з 1 вересня мінімальну зарплату до 1378 грн і прожитковий мінімум до 1330 грн, тобто на 13%.

Міністр фінансів України Наталія Яресько зазначила, що за підсумками 8 місяців 2015 року спостерігається стійка динаміка перевиконання дохідної частини загального фонду держбюджету. Міністр повідомила, що пропонується планові доходи держбюджету на 2015 рік збільшити на 14,3 млрд грн.

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити