Хуліганство… з ознаками організованої злочинності

.

В'язницяОболонське РВВС МВС України в м. Києві порушило кримінальну справу за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України у зв’язку з тим, що 11 листопада 2011 невідома особа вчинила замах на голову «Українського юридичного товариства» Олега Березюка, про що повідомляло DT.UA. Час, місце та інші обставини нападу свідчать про те, що акція була заздалегідь підготовлена і ретельно спланована. Під час досудового слідства встановлено, що голова Українського юридичного товариства Олег Березюк, як керівник громадської організації, домагався притягнення до передбаченої законом відповідальності осіб, винних у незаконному засудженні старшого слідчого з особливо важливих справ МВС України в Одеській області Юлія Філімонова (засудженого в червні 2007 року до п’яти років позбавлення волі, а в березні 2010 року виправданого за відсутністю в його діях інкримінованих йому злочинів.)

Шляхом завдання О.Березюку тяжких тілесних ушкоджень злочинці намагалися припинити його діяльність, спрямовану на притягнення до відповідальності осіб, винних у незаконному засудженні слідчого Ю. Філімонова.

У зверненні народного депутата Г.Омельченка на ім’я генпрокурора України В.Пшонки вказується: «За наявною у мене інформацією, до нападу на Олега Березюка можуть бути причетні члени міжнародного злочинного угруповання, що діє на території України та спеціалізується на контрабанді, нелегальній міграції, відмиванні коштів, добутих злочинним шляхом, та фінансуванні міжнародних терористичних організацій ісламського спрямування „Хамас“, „Брати мусульмани“ (матеріали про це свого часу направлялася мною в Службу безпеки і Генеральну прокуратуру України). Останнім часом ця справа отримала досить широкий розголос у ЗМІ, але адекватної реакції з боку правоохоронних органів на протиправну діяльність міжнародного злочинного угруповання на території України немає».

За словами О.Березюка, він неодноразово звертався по допомогу до народних депутатів України Володимира Стретовича та Григорія Омельченка, але їхні депутатські звернення, де містилася інформація та документи, які підтверджують протиправну діяльність членів міжнародного злочинного угруповання на території України, проігноровано. Що ж до згаданої вище кримінальної справи, порушеної за ч. 4 ст. 296 (хуліганство), то її фактичні обставини не відповідають цій кваліфікації, переконаний потерпілий юрист.

«Дзеркало тижня. Україна» №8, 

 

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити