Індульгенції для корупціонерів

.

Микола СірийНаціональне антикорупційне бюро припускає запровадження офіційного відкупу від в’язниці для корупціонерів. Це порушує рівність громадян перед законом і є дуже шкідливим в умовах сучасної України – сказав у ексклюзивному коментарі ІБ «Правий» адвокат і правник Микола Сірий.

За його словами, Україна зараз перебуває в стані великого дефіциту правопорядку.

«Я думаю, що такі механізми не потрібні, вони шкідливі для сучасної України і від них не буде користі. Йдеться про те, що для українського суспільства і стану правопорядку необхідний високий рівень приходження саме до порядку, а такі інструменти не сприяють його утвердженню. Вони можуть вважатися економічно доцільними, але вони не є справедливими і не є чинниками, які утверджують правопорядок в країні», – переконаний правник.

За його словами, нововведення затвердить правило: той, хто з грошима, – не буде сидіти, а хто без грошей, як правило, буде потрапляти за грати.

«Треба не забувати, що українська Конституція передбачає рівні права і умови для всіх громадян, тобто принцип рівності – він є фундаментальним і в тому числі в частині відповідальності. Тобто, запровадження таких механізмів з очевидністю порушить цей принцип, бо у того, хто має гроші, – буде один вид відповідальності, а в того, хто не має таких грошей, буде інший», – сказав він.

Нагадуємо, раніше Голова Антикорупційного бюро Артем Ситник припустив запровадження в Україні досвіду Грузії, де практикується укладення угод з корупціонерами про відкуп від в’язниці чи скорочення тюремного терміну за виплату певної суми грошей.

«Правий»

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити