Ідею суду присяжних спотворили у новому КПК, – юрист

.

Сірий Микола ІвановичТе, що вводиться новим КПК суд присяжних – це підміна понять. Про це у коментарі ZAXID.NET сказав член Ради адвокатів Києва, юрист Микола Сірий.

«Те, що вводиться – це не є судом присяжних, це вводить в оману громадян України», - сказав він. За його словами, насправді вводиться розширена колегія народних засідателів, яких відбиратимуть місцеві ради.

«Ідею самого суду присяжних спотворили. Суд присяжних – це самостійна окрема колегія, яка самостійно без професійного судді вирішує питання факту злочину, чи вчинила його особа і чи винна вона у цьому злочині. Такі питання – це питання, які класично вирішує суд присяжних. А після цього професійний суддя дає кваліфікацію і призначає покарання», - зазначив Микола Сірий.

На його думку, класичного суду присяжних за тими нововведеннями, які передбачені в КПК, не буде.

Нагадаємо, сьогодні набув чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс (КПК), який повністю змінює судову та слідчу процедуру в країні.

Як інформував ZAXID.NET, Микола Сірий вважає, що введення нового Кримінально-процесуального кодексу передбачає суттєві зміни в системі роботи кримінальної юстиції і можна сказати, що ця система виходить із рівноваги.

Окрім цього, як відзначають юристи, новий КПК дає більше приводів міліції затримувати людей.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла новий КПК у ніч з 12 на 13 квітня. За прийняття кодексу проголосував 271 народний депутат з 283, зареєстрованих у сесійній залі. Віктор Янукович підписав КПК 14 травня.

Ірина Кічула

ZAXID.NET

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити