EndNote+Google Scholar, продовжуємо пошук і обробку джерел

.

Сподіваюсь, що ви вже натішились можливістю ресьорчити по е-каталогами бібліотек світу, почистили дублікати і готові шукати самі статті і підручники.

Якщо ви вважаєте, що знайти статті можна тільки у традиційних бібліотеках, то ви праві лиш частково. Сьогодні майже усі іноземні журнали розміщують статті, опубліковані в них, у різних повнотекстових базах даних. Тоді як українські й надалі розповсюжуються лиш у папері або, як втняток, у ел. версії на сайті журналу (принаймні, централізовані ел. репозиторії українських журналів мені не відомі). Більшість з повнотекстових баз є платними, і зазвичай передлату на них здійснюють університетські та звичайні бібліотеки (ось тут я написав трошки більше). Ті з них, які можна назвати «порядними», надають своїм читачам доступ до цих баз через проксі (себто, байдикуючи вдома, можна з легкістю поресерьочити і знайти повні тексти актуальних наукових статей). АЄОА, ми з вами живемо в Україні, а відтак доступ до багатьох повнотекстових баз нам може лише ввижатись, а про проксі доступ — «це фантастика» (с).

Думаю, що розпочати варто з Google Scholar. Чому? Та хоча б тому, що Google індексує якусь неймовірну кількість сайтів, зокрема, і тих, що надають платний доступ до наукових статей. Відтак, навіть не отримавши сам текст статті, ви достеменно знатимите, де його шукати. Про окремі бази ми поговоримо пізніше.

А наразі нумо до справи….

1

Як ви бачите, у мене поки що відсутня стаття Rosenman, Hayley. “Patients’ Rights to Access Their Medical Records: An Argument for Uniform Recognition of a Right of Access in the United States and Australia.” Fordham Int’l LJ 21 (1997).

Але це не надовго:) заходимо у Google Scholar і забиваємо у пошук потрібну мені статтю. До речі, якщо вам відомі вихідні дані, то пошук можна значно покращити :)

2

далі все інтуїтивно…

3

результат

4

нууу, ми люди цікаві і тицьнимо на обидва посилання…

5

Оува. у одному випадку ми отримуєму pdf статті, а у іншому випадку вам пропонують заплатити трошки грошей.

Думаю, що усім усе зрозуміло. Нам залишилось лиш завантажити статю і додати її до EndNote. Це надзвичайно складно — треба лиш перетягнути (ось так) ;)

6

результат

7

Відзначу, що Google Scholar може знайти низку статей, які вам не вдалось знайти у е-каталогах (при цьому іноді він може не “бачити” статей з е-каталогів). За будь-яких умов, вам варто шукати не тільки конкретні статті, але й опрацьовувати увесь свій напрямок досліджень (користуйтесь різними словосполученнями і на різних мовах).

У разі, якщо у вашому застосунку для роботи з джерелами немає інформації про статю, яку вам “відкопав” Google Scholar, то це не біда :) повернімось до нашого результату пошуку і уважніше подивіться на меню, яке пропонує Google. Обираємо “послатися” (звучить кумедно, але насправді дуже помічна штука).

8

далі просто обираємо тип файлу (залежно від вашого застосунку для роботи з джерелами) і отримуємо файл з посиланням

9

От і все. Далі ми лише запускаємо завантажений файл і отримуємо належним чином сформоване посилання для застосунку (а що з цим робити, вам вже відомо)…

Enjoy!

Роман Сабодаш

Medium

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити