Експерт: Янукович – не державний символ, щоб судити людей за наругу над його портретами

.

Наруга над портретом президента не передбачає ні адміністративної, ні кримінальної відповідальності. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив Микола Хавронюк, директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ, експерт з кримінального права, коментуючи арешт активістки у Луцьку.

«Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за наругу лише над державними символами (герб, прапор, гімн). Ні президент, ні тим більше його портрет, не є ними», – наголошує експерт.

За його словами, у деяких державах прямо передбачено відповідальність за образу президента, зокрема у Білорусі й Казахстані.

«У нас вона в КК не встановлена. Отже, якщо президент України вважатиме себе ображеним, він може подати в суд позов про захист його честі і гідності, який розглядатиметься в порядку цивільного судочинства», - зазначає Хавронюк.

Як стверджує експерт, в Україні були незаконні судові рішення, коли дії, пов'язані з образою президента, кваліфікувались за ст. 296 як хуліганство.

«Підкреслюю: такі рішення є незаконними, бо не відповідають загальним положенням КК України», – зазначив експерт.

У той час Михайло Лебедь, член правління правозахисної організації Інститут Республіка, вважає це «суто актом політичного залякування активістки».

«Де-юре це свобода самовираження – обертати портрети Януковича, як хочеш. Якщо президента це не влаштовує, то хай особисто звертається в суд про захист своєї честі та гідності, але треба буде ще довести, що такий акт дійсно принижує його честь і гідність», – зазначає Лебедь.

За його словами, за образливі плакати активістів можуть переслідувати, «але якщо це буде масова акція за участі правозахисників і відомих діячів міста, то бєспрєдєлу можна уникнути».

Як повідомлялось, у ніч на 17 грудня Луцький міськрайонний суд обрав запобіжним заходом голові громадської організації «Національний Альянс» Майї Москвич двомісячний домашній арешт за акцію із портретами Януковича.

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити