Експерт пояснив, чому неможлива кримінальна відповідальність за подвійне громадянство

.

Березюк Олег ВалерійовичЗаконопроект про запровадження кримінальної відповідальності за подвійне громадянство є юридично неграмотним, оскільки вона передбачена лише за заподіяння комусь шкоди.

Таку думку в розмові з кореспондентом Укрінформу висловив голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

"Для того, щоб настала кримінальна відповідальність, обов'язково комусь має бути заподіяна шкода - або особі, або суспільству, або державі. Яка шкода заподіяна тим, що особа має подвійне громадянство? Жодної. Просто ця особа не повинна мати права бути на державній службі і так далі. А якщо ця особа вчинить кримінальний злочин, маючи паспорт іноземної держави, то це її не врятує - Україна має право вимагати повернення свого громадянина для понесення того чи іншого покарання", - сказав Березюк.

За його словами, з юридичної точки зору внесений опозиціонерами законопроект "абсолютно неграмотний". "Це абсолютно популістський хід, тому я не бачу жодної перспективи цього законопроекту", - підсумував юрист.

Як повідомляє сайт Верховної Ради, у парламенті зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за неповідомлення громадянином України про набуття іноземного громадянства" N 4116 від 07.02.2014. Його авторами є народні депутати України Олександр Бригинець, Леонід Ємець та Андрій Павловський (усі - фракція "Батьківщина").

Надія Юрченко, КИЇВ. 10 лютого 2014 року.

«Укрінформ»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити