Експерт: Femen діють у істеричній моделі, властивій жінкам

.

Вчинки учасниць жіночого руху «Femen» спрямовані на дестабілізацію ситуації в суспільстві, тому виконавці акцій повинні нести відповідальність.

Як передає кореспондент УНІАН, таке переконання під час круглого столу, присвяченого питанню меж дозволеного у протестній діяльності, політичній та медіа «джинсі», висловив юрист, голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

«Дії цих людей підпадають або під статті Кримінального кодексу, або під статті Адміністративного кодексу», - наголосив він і додав, що рух під собою не має жодних політичних ідей.

На його думку, кожна акція Femen схожа на дрібне хуліганство і спрямована на те, щоб дестабілізувати ситуацію в суспільстві. «Це вже питання правоохоронних органів і спецслужб, які мають дуже уважно до цього ставитися», - підкреслив О.Березюк.

Він висловив переконання, що Femen не зможе завдати непоправної шкоди державі і суспільству, але правову оцінку їхні дії все ж мають отримати. «Люди мають бути притягнуті до передбаченої законом відповідальності», - сказав юрист.

Правозахисник Іван Макар переконаний, що за дрібне хуліганство і «виставлення на показ статевих органів» учасниць акцій руху кожного разу потрібно карати. «15 діб дали б один раз, другий раз – і все нормально», - сказав він. Водночас, він не вбачає протиправних дій у пошкодженні Femen Поклінного хреста у Києві, тому що він був встановлений неофіційно.

Експерт Андрій Підпалий відзначив, що наразі в Україні спостерігається хвиля «жіночої» політики, прикладом якої є Femen. «Вони діють в моделях, властивих жінкам. Тобто, звичайної природної жіночої істеричності, закладеної генетично», - сказав він.

Як зазначила політичний психолог Нігора Хазратова, тенденція жіночого ексгібіціонізму є елементом пострадянської культури. «Це робиться для чоловіків з розрахунком на чоловічу реакцію», - сказала вона і відзначила, що в інтерв’ю дівчат не відчувається, що вони дійсно ведуть боротьбу за якісь свої переконання, а є лише одним із різновидів піар-зброї.

На думку експерта «Українського клубу» Дмитра Гаврилюка, суспільні лозунги Femen «позбавлені глузду», є лише самопіаром. Також він додав, що Femen є некомпетентними у підготовці до дискусії з владою.

Як зазначив політолог Андрій Мішин, рівень корупції в країні прямо впливає на кількість радикальних інформаційних акцій, які впливають на мораль громадян. Він наголосив, що говорячи про Femen, в першу чергу, потрібно розуміти, кому зараз вигідні «інформаційні акції за межею фолу» і хто їх фінансує.

Водночас, на переконання політолога Андрія Волошина, вчинки Femen та інформація про них заповнює інформаційних простір, витісняючи важливіші теми, такі як проблеми політв’язнів. Він наголосив, що наразі в Україні, зокрема, потрібно підтримати ідею про виборність суддів. "Судді мають відчувати свою відповідальність не перед тими, хто їх поставив на посаду, а перед суспільством", – наголосив А. Волошин.

Він також підкреслив важливість інформаційної підтримки в подібних справах, тому що, на його переконання, якщо справа вчасно набере необхідного розголосу, це може посприяти тому, що вона буде розглядатися більш справедливо.

«УНІАН»

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити