Для мобілізації не потрібен воєнний стан – експерт

.

Для проведення мобілізації не потрібно вводити в країні воєнний стан. Про це під час програми «Війна і мир» в ефірі «17 каналу» заявив голова українського юридичного товариства Олег Березюк.

«Мобілізація проводиться у випадку загрози збройної агресії або збройної агресії. У нас сьогодні є факт збройної агресії, тому мобілізацію не тільки потрібно, а і необхідно проводити», — підкреслив правозахисник.

«Воєнний стан вводити потрібно, але не на всій Україні, а лише в двох областях — там, де є реальне вторгнення», — заявив Олег Березюк. Він додав, що при відповідній організації і введенні воєнного стану можливо забезпечити чіткий порядок в Донецькій та Луганській областях.

«При введенні воєнного стану збільшуються організаційні можливості для протистояння збройній агресії, вводиться комендантська година, залучається населення для робіт, спрямованих на потреби оборони», — підкреслив Березюк.

Експерт вважає, що введення комендантської години набагато спростило б боротьбу з диверсійними групами, що приходять із РФ та діють на Донбасі.

Крім того, за його словами, офіційне визнання акту збройної агресії на території України дозволить застосовувати силу для захисту, згідно внутрішнього законодавства та міжнародних норм.

«Тоді відкриваються всі «шлюзи»: мають право нам давати зброю, продавати, робити все, що потрібно. Поки ми не визнаємо акт збройної агресії, все інше буде спекуляцією», — сказав Березюк.

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити