Чи можна покарати Кравчука за відмову України від ядерного статусу

.

Чи можна покарати Кравчука за відмову України від ядерного статусуЗвернення у Генпрокуратуру нардепа Сергія Капліна щодо надання правової оцінки діям першого українського президента Леоніда Кравчука, який підписав угоду про відмову України від ядерного статусу і передачу зброї РФ, не має жодних юридичних перспектив. 

Про це «Погляду» заявив голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

«Це звернення не має жодних юридичних перспектив. Це було рішення не тільки Кравчука – Верховна Рада це рішення ратифікувала, тому тут питання потрібно ставити і до тодішньої Верховної Ради. Йдеться про міжнародну угоду, тому говорити, що людина одноосібно вчинила злочин неможливо», – пояснив Олег Березюк.

Водночас юрист наголошує, що прийняте тоді президентом і Радою рішення однозначно не відповідає національним інтересам України, однак це питання політичне, а не юридичне. 

«Юридичних підстав повертатись до цього питання немає. Сьогодні ми можемо говорити тільки про те, що Україна має залучити весь свій потенціал – і науковий, і технічний, для того, щоб повернути собі ядерну зброю і статус ядерної країни, але це надзвичайно важко», – зазначив Олег Березюк.

Як відомо,нардеп Сергій Каплін вважає, що роззброєння України і невиконання умов Будапештського меморандуму дозволило Росії здійснити військове вторгнення. 

Нагадаємо, Будапештський меморандум між Україною, Російською Федерацією, Великобританією та Сполученими Штатами Америки було підписано 1994 року. Відповідно до підписаної угоди, ядерні держави повинні були гарантувати Україні безпеку, поважати незалежність та суверенітет.

2 червня 1996 Україна офіційно втратила ядерний статус.

«Новий Погляд»

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити