Чи є шанси на повернення Криму до України через Європейський суд

.

Чи є шанси на повернення Криму до України через Європейський судПроцедурою розгляду справи у Європейському суді передбачено, що Росії нададуть час і можливість сформувати свою правову позицію щодо анексії Криму. Однак юридична мова зробить російську аргументацію про самовизначення «народу Криму» абсолютно нікчемною.

Про це «Погляду» заявив правознавець, член Центральної ради громадської організації «Українське юридичне товариство» Микола Сірий, оцінюючи шанси України повернути Крим через Європейський суд з захисту прав людини.

Процедура міжнародних судів, безумовно, є тривалою, однак звернення до судових інстанцій позанаціональної юрисдикції є вкрай важливим кроком, оскільки фіксуються факти порушень країною-агресором прав окремих громадян, прав юридичних осіб і прав української держави.

«Коли відбувається процес масового порушення права, тоді важливо їх фіксувати. Якщо факти не документуються, то з часом країна-агресор заявляє, що насправді нічого не було», - зазначає Микола Сірий.

Процедурою розгляду справи у Європейському суді передбачено, що стороні, яка є відповідачем, дається час і можливість сформувати свою правову позицію на відповідь.

Правознавець погоджується, що Росія повторюватиме у свій захист те, що говорила під час анексії. «Але одна справа – політична риторика, інформаційна пропаганда, а зовсім інша – чітка юридична мова. І коли Росія говоритиме, що народ Криму самовизначився, то немає такого визначення «народ Криму», не існує такої категорії як референдум, який проведений під дулом автоматів», - зазначає Микола Сірий.

Експерт переконаний, що юридична мова зробить російську аргументацію абсолютно нікчемною.

«Росія буде виключена з міжнародного правопорядку, який ґрунтується на взаємодії та взаєморозумінні, як країна, яка поважає тільки силу, яка має другу за потужністю армію світу, і яка вважає, що цього більш, ніж достатньо у сучасному світі. Фактично це і є шлях, який вибрала для себе Росія», – зазначає Микола Сірий. І тоді світове товариство застосує механізми арешту майна, обмеження торгівлі та контактів з російськими агентами.

А поки Росія буде відчувати впевненість у своєму економічному житті та військовій здатності, доти вона може дозволити собі не погоджуватись з вимогою України та міжнародної спільноти щодо повернення Криму. Очевидно, вона не зможе поводити себе так завжди.

«Якщо під сумнів поставлено законність влади на певній території, законність майнових прав, адміністративних повноважень, то на цю територію не йдуть інвестиції, з цією територією ніхто не хоче співпрацювати. Там не літають літаки, не ходять пароплави, об’їжджає наземний транспорт. Для агресора ця територія стає вкрай капіталоємкою, а міжнародна економічна та культурна ізоляція стає вкрай невигідною як для людей, що там живуть, так і для агресора», – вважає Микола Сірий.

«Новий Погляд»

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити