Березюк: виборці, які взяли продуктові набори — співучасники злочину

.

За підкуп виборців карати не замовників, а «стрілочників» ― адвокат

Глава МВС Арсен Аваков заявив, що в Україні винесений перший вирок за підкуп виборців. Адвокат Олег Березюк повідомив, що це не прецедентний випадок, при цьому покарання несуть не реальні замовники підкупу, а виконавці.

В Україні винесено перший вирок за підкуп виборців. Троє студентів отримали три роки умовно з випробувальним терміном в один рік за підкуп на користь партії «Рідне місто». Про це повідомив міністр Внутрішніх справ Арсен Аваков.

За даними МВС, замовник злочину переховується за кордоном і оголошений у розшук. За словами Авакова, це прецедент, тому що в минулому вироків за підкуп суд не виносив. Детальніше про відповідальність за підкуп виборців в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомив адвокат Олег Березюк.

Аваков називає цей вирок прецедентом у практиці. Це перший епізод, чи міністр помиляється?

— Міністр помиляється. Я думаю, що міністр не юрист, і тому не знає судову практику, апомічники чи радники неправильно йому доповіли. Справа в тому, що це не безпрецедентний випадок. Після парламентських виборів і президентських виборів 2004 року у нас були факти засудження осіб за підкуп виборців. Також особи отримували умовні терміни, ніхто реально не відбував покарання. Тому це не безпрецедентний випадок і напівміри, тому що основні замовники не покарані, відбувають покарання «стрілочники».

Що зараз передбачає кримінальне законодавство за підкуп виборців?

— Здається, від умовного терміну до реального позбавлення волі до п'яти років, в залежності від шкоди, яка була завдана суспільству тими чи іншими діями.

Якщо ми не дуже часто бачимо судові вироки за підкуп виборців, це погане законодавство або погана робота правоохоронних органів, відсутність політичної волі?

— Проблем за законодавством немає. У нас досить нормальне законодавство у цьому плані, але погані виконавці. Коли іде мова про правоохоронні органи, то тут не лише погані виконавці в складі правоохоронних органів. Дуже часто це відсутність політичної волі.

Що може загрожувати замовнику підкупу?

— Як організатору, може загрожувати реальний термін позбавлення волі. Я не знаю, про кого іде мова, але у нас досить добре відпрацьовані міжнародні зв'язки на рівні Генеральної прокуратури, на рівні Міністерства внутрішніх справ, його можна оголосити в розшук, і якщо буде така необхідність, то його знайдуть і доставлять в Україну.

Чи варто нам очікувати на нові кримінальні провадження за підкуп виборців?

— Я думаю, що в майбутньому такі вироки будуть, і тут треба більше залучати і фахівців-експертів, які спеціалізуються на виборчому праві, і журналістів для того, щоб пояснювати людям, чому не можна займатися підкупом виборців і яку шкоду це наносить державі і суспільству.

А щось загрожує людям, які отримують гроші за своє голосування?

— Вони стають співучасниками того самого злочину, єдине тільки, що в нас недостатньо правильно кваліфікують саме ці діяння. Я абсолютно переконаний в тому, що потрібно притягувати до відповідальності і того, хто бере, і того, хто дає.

Люди, які отримують ті самі продуктові набори, гречку, також є співучасниками?

— Абсолютно правильно. І ті, хто отримує продуктові набори, і ті, хто отримує якісь послуги чи обіцянки надання якихось послуг. Я хочу вам навести приклад боротьби з корупцією у Грузії. Для того, щоб громадяни Грузії не спокушали посадовців, там той, хто давав хабар, отримував довший термін покарання, ніж той, хто його брав.

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні пройшли вибори депутатів місцевих рад, мерів міст і голів сільрад. Другий тур виборів мерів великих міст відбудеться 15 листопада.

При цьому співробітники міліції мали все необхідне, щоб забезпечити правопорядок на виборах. Про це заявила в ефірі радіостанції Голос Столиці прес-секретар ГУ МВС України в місті Києві Оксана Блищик.

«Голос Столиці»

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити