АНОНС круглого столу: «Право на захист: проблеми реалізації»

.

Статтею 59 Конституції України кожній людині гарантовано право на юридичну допомогу. Особливу актуальність реалізація цього права має в процесі кримінального судочинства, оскільки в результаті судового рішення особу може бути позбавлено волі.

Враховуючи важливість забезпечення дотримання конституційних прав і свобод людини, законодавством встановлено кримінальну відповідальність за порушення права на юридичну допомогу.

Стаття 374 КК України передбачає санкцію, до 7 років позбавлення волі,  за порушення права на захист. Суб’єкт цього злочину спеціальний. Ним може бути слідчий, прокурор або суддя.

Незважаючи на наявність закріплених Конституцією основоположних прав людини та санкцій за їх невиконання, порушення права на захист є однією із найбільш актуальних проблем сучасної України.

Про шляхи вирішення цієї проблеми, опираючись на матеріали конкретних кримінальних справ, будуть говорити відомі українські адвокати, вчені-юристи, правозахисники, політологи, дипломати, представники органів державної влади  та міжнародних організацій у роботі круглого столу на тему «Право на захист: проблеми реалізації», який відбудеться 28 липня 2011 р. з 11:30 до 13:30 години у приміщенні Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».

Українське юридичне товариство

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити