Адвокатура має шукати союзників

.

Тема щодо порушення прав адвокатів уже всім набила оскому.

У ЗМІ постійно з’являється інформація про протиправне втручання правоохоронців у роботу правозахисників. У відповідь адвокати через соціальні мережі закликають колег до загальнонаціонального страйку та інших акцій, спрямованих на захист своїх прав. Недавно була спроба привернути до цієї проблеми і увагу парламентарів. Адвокати провели мітинг під Верховною Радою, але на них практично ніхто не звернув уваги. Проблема в тому, що відстоюючи свої права правозахисники діють хаотично і неорганізовано. Саме через це правоохоронці, які порушують права адвокатів не несуть жодної відповідальності за протиправні дії, а адвокати продовжують плакати і скаржитись на свою тяжку долю.

Шановні колеги! Досить скиглити. Пора оголосити реальну, а не віртуальну війну корумпованим чиновникам.

Досвід Західних країн свідчить, проте, що адвокати можуть бути серйозною політичною силою. Якщо вони будуть діяти системно і організовано, то зможуть ефективно захистити свої права і примусити будь-якого посадовця поважати Конституцію і Закон.

Хочеш виграти війну – шукай союзників. І союзником правозахисників у війні з корумпованими правоохоронцями має стати кожен громадянин України. Громадяни потрібно лише нагадати народну мудрість, проте що від суми і від тюрми ніхто не застрахований. Тоді вони будуть розуміти реальну цінність правозахисників і відстоюючи своє конституційне право на захист будуть відстоювати і право адвокатів на професію.
Окремо варто зазначити, що адвокатська діяльність – це не підприємницька діяльність. Адвокат працює не для отримання прибутку. Основним завданням адвоката є захист законних прав громадян. Згідно зі ст. 59 Конституції України адвокатура існує для забезпечення захисту громадян від необґрунтованого обвинувачення. Слід зазначити, що адвокат, прокурор і суддя мають бути рівноправними учасниками судового процесу.

Від реального забезпечення цього правового принципу залежить справедливість судового рішення і доля кожного конкретного громадянина, який з тих чи інших причин став перед судом. Потрібно зробити так, щоб забезпечення права адвоката на професію стало особистою справою кожного громадянина, який хоче жити у правовій державі і мати гарантію забезпечення свого конституційного права на захист.

Олег Березюк
Голова Українського юридичного товариства

«Відкрита Україна»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити