Адвокатське середовище після гучного і скандального розколу шукає шляхи виходу з дуже ганебної ситуації

.

Згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом, винятково фахові адвокати можуть представляти інтереси громадян у кримінальному процесу на усіх його стадіях.

Адвокатське середовище після гучного і скандального розколу шукає шляхи виходу з дуже ганебної ситуації, коли в країні існують два паралельні інститути адвокатського самоврядування: дві Ради адвокатів, дві Національні асоціації, дві Контрольно-дисциплінарні комісії адвокатури.

Одна, умовно, провладна, інша, так само, умовно незалежна.

Сьогодні адвокати на круглому столі організованому Українським юридичним товариством шукали виходи з ситуації.

Про це та інше говорять у програмі «Знак оклику! Щодня» голова Українського юридичного товариства Олег Березюк та Микола Сірий, адвокат, кандидат юридичних наук.

«У влади є бажання контролювати адвокатів. Це пояснюється дуже просто. Адвокат в кримінальному процесі є природнім опозиціонером. Тому, що він опонує державному обвинуваченню. Адвокат - це опонент прокурора. Встановити керівництво над адвокатурою прагнуть люди, які хочуть встановити в державі умови близькі до диктатури.

Сьогодні є дві незалежні професії: адвокатура і журналістика. Якщо не буде адвокатури і не буде журналістики, то ми повернемося до диктатури. Я думаю, що ніхто не хоче жити в таких умовах. Всі хочуть жити в демократичній, правовій державі», - говорить голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

«На наше глибоке переконання, є абсолютно чіткий запит з боку суспільства відносно того, щоб в адвокатурі відбулися якісні зміни, аби суспільство побачило чіткого, професійного, наполегливого адвоката. Який готовий захищати кожну людину в боротьбі з владою, яку б позицію вона не представляла, і яку б кількість гармат та війська не виставляла, захищаючи свій мундир, захищаючи те чи інше правопорушення.

Тенденція і бажання з боку влади контролювати адвокатуру проявляється протягом всіх 20 років розвитку України. Тобто повноцінного розвитку інституту адвокатури не було, тому що дуже хотілося з владних кабінетів керувати нею в той чи інший спосіб.

У складні періоди розвитку Української держави, на жаль, не завжди голосно і належно звучав голос адвокатури. Це було тому, що адвокатура не була спрямована на виконання своєї основної функції: бути фаховим представником суспільства», - говорить адвокат, кандидат юридичних наук Микола Сірий.

«Телеканал «ТВІ»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити