Адміністрація президента порушує умови конкурсу на посаду голови Антикорупційного бюро

.

Порушення в процедурі прийняття документів створюють передумови для визнання конкурсу незаконним

Документи кандидата вдалося подати, тільки викликавши члена конкурсної комісії

Адміністрація президента порушує умови конкурсу на посаду голови Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), про початок якого було оголошено 12 січня.

Про це ZN.UA повідомив заступник голови громадської комісії по розслідуванню і попередженню порушень прав людини в Україні Батрин Станіслав.

Як повідомив Батрин, який є представником кандидата, сьогодні, 20 січня, на конкурс були подані заява та супровідна документація на ім'я претендента, правозахисника Олега Березюка, висунутого на посаду директора НАБУ Українським юридичним товариством.

"Однак, як виявилося, Адміністрація президента по сьогоднішній день не проводить особистого прийому документації на конкурс. При цьому, на Банковій відмовляються ставити які-небудь позначки про прийняття документів і радять кидати документи в поштову скриньку, - що суперечить офіційному оголошенню про проведення конкурсу та п. 2 Постанови КМУ №348 від 14.04.1997 р. "Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади та місцевого самоврядування ... ", згідно з яким, на першому аркуші копії звернення проставляється штамп із зазначенням найменування організації, дати надходження та вхідного номера звернення", - повідомив Батрин.

Він зазначив, що на неодноразові вимоги виконати закон про "Про Національне антикорупційне бюро України", "до нас був застосований не закон, а працівники Управління державної охорони, які тривалий час роз'яснювали наше право скористатися поштовою скринькою для подання документів на конкурс".

"Ситуацію вдалося вирішити тільки після втручання Євгена Нищука, члена конкурсної комісії щодо обрання директора НАБУ, викликаного представниками президентської адміністрації. Він погодився скласти і підписати акт про прийняття заяви Олега Березюка і супровідної документації", - уточнив представник кандитата.

Батрін зазначив, що вказані порушення в процедурі прийняття документів створюють передумови для визнання конкурсу незаконним.

"Для цього достатньо ймовірного позову хоча б одного кандидата, який буде наполягати на тому, що його документація (надіслана поштою або опущена в ящик) не надійшла в конкурсну комісію або вступила у видозміненому вигляді. За умов скороченого терміну подання документів (згідно з оголошенням - 30 днів), дії Адміністрації президента можуть призвести до зриву процесу обрання директора НАБУ", - підкреслив Батрин.

 Реєстр документів, надісланих на конкурс на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України

Реєстр документів, надісланих на конкурс на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України

12 січня був оголошений конкурс на посаду директора Національного антикорупційного бюро України. Згідно з оголошенням про проведення конкурсу, заяви та інші передбачені законами України документи для участі у конкурсі мають бути надіслані рекомендованим листом (з повідомленням про вручення) або особисто передані в Адміністрацію президента України.

Таким чином, документи на конкурс можуть подаватися претендентами особисто або поштою.

Секретар комісії з обрання директора Національного антикорупційного бюро Євген Захаров повідомив,що директор буде обиратися на п'ять років.

«ZN.UA»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити