Адвокати Київської області обговорили актуальні проблеми застосування норм Кримінального процесуального кодексу

.

Наприкінці вересня 2013 року в м. Біла Церква відбулася регіональна науково-практична конференція адвокатів Київщини «Актуальні питання кримінального процесу». Захід відвідали майже 300 учасників з різних куточків Київської області України, в тому числі з Києва, Білої Церкви, Фастова, Броварів, Васильківа тощо. Організаторами заходу виступили Рада адвокатів Київської області спільно з Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури Київської області.

Вже з перших хвилин реєстрації учасників конференції стало зрозуміло, що адвокати потребують активного спілкування на професійні теми. Це підтвердив й голова Ради адвокатів Київської області Бойко Петро Анатолійович, який в інтерв’ю журналістам окремо наголосив не лише на необхідності підвищення кваліфікації усіма адвокатами, але також звернув увагу на пошук компромісу й взаєморозуміння між усіма учасниками кримінального процесу – сторонами захисту, обвинувачення та суду. Відразу зазначимо, що це завдання організаторам заходу вдалося виконати на 100 відсотків: серед доповідачів конференції були присутні не лише адвокати, але й поважні представники судового корпусу країни, експерти та спеціалісти з надання безоплатної правової допомоги населенню.

Першою з привітальним словом на конференції виступила голова КДКА Київської області Ковбасінська Галина Василівна. Пані Ковбасінська була приємно здивована заповненим вщент залом обласного музично-драматичного театру, де власне й проходив захід, а тому відразу подякувала адвокатам за те, що вони активно долучилися до обговорення ролі й місця адвокатури в сучасному кримінальному процесі. Разом з тим Галина Василівна попрохала адвокатів бути пильними, адже незабаром відбудеться прийняття нового Закону України «Про прокуратуру», що своєю чергою може призвести до певного перерозподілу прав, можливостей та обов’язків захисників. Ідею постійного самовдосконалення адвоката підхопив й голова Ради Бойко П.А., зазначивши, що в ході конференції планується осмислити норми нового КПК, визначити особливості їх застосування, сформулювати пропозиції. Від імені всієї Ради адвокатів він побажав плідної роботи над проблемами, які необхідно розглянути і вирішити в ході конференції.

До речі, аналізуючи виступи представників судової гілки влади України, можемо зазначити, що такі проблеми дійсно існують, й не завжди адвокати, прокурори, слідчі та судді їх можуть розв’язати власними силами. Тобто найближчим часом треба очікувати на певні зміни до кримінально-процесуального законодавства. Так, кандидат юридичних наук, представник Верховного Суду України Стрижевська Анжела Анатоліївна звернула увагу присутніх на окремі аспекти укладення угод про примирення та визнання винуватості. Так, ініціаторами укладення угоди про примирення відповідно до вимог ст. 469 КПК повинні бути виключно потерпілий, підозрюваний чи обвинувачений. Саме ці особи найбільш зацікавлені у результатах розгляду провадження. Але адвокати мають дуже чітко пильнувати за неформальним, але наполегливим бажанням укласти таку угоду зі сторони обвинувачення. Бо інколи особа замість того, щоб отримати судимість (а саме це є наслідком укладення угоди), взагалі може бути звільнена від кримінальної відповідальності.

Голова Білоцерківського міськрайонного суду Санін Володимир Миколайович разом зі своїм колегою із Василькіського міськрайонного суду Степаненко Віктором Вікторовичем розповіли адвокатам, які докази в суді будуть вважатися належними. Крім того вони звернули увагу присутніх на те, що відповідно до статистичних даних переважна більшість клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, поданих сторонами кримінального провадження до слідчих суддів, стосується надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, а найбільш розповсюдженою слідчою дією, з клопотаннями про надання дозволів на проведення якої слідчі та прокурори звертаються до слідчих суддів, є обшук. Своєю чергою суддя Апеляційного суду Київської області Орел Анатолій Іванович проаналізував найбільш типові помилки захисників при написанні апеляційних скарг.

Не менш цікавими були виступи й інших учасників конференції – адвоката Бучинського Йосипа Валентиновича, судового експерта Вихляєва Олексія Костянтиновича, представників центру з надання правової допомоги Лаврінок Мирослава Володимировича та Клепки Валерія Григоровича.

По завершенні конференції всі адвокати отримали Сертифікат про підвищення кваліфікації адвоката, за яким кожному учаснику було зараховано 7 залікових балів.

Рада адвокатів Київської області

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити